Jak naprawić system elektryczny w samochodzie

To może być trochę trudne dla osoby, która jest nowa do naprawy samochodu. Samochód jest skomplikowanym kawałkiem maszyny. Istnieje wiele układu elektrycznego w nim, które mogą zawieść z powodu niewłaściwego funkcjonowania.

Układ elektryczny w samochodzie składa się z akumulatora, alternatora, rozrusznika, zapłonu, pompy paliwowej i dystrybutora. Wszystkie te części są połączone w określonej kolejności, co oznacza, że gdy któraś z tych części ulegnie awarii, to cały układ elektryczny nie będzie działał.

Oto kilka wskazówek dla początkujących, aby naprawić układ elektryczny w samochodzie.

Poznaj podstawowe funkcje układu elektrycznego:

Układ elektryczny w samochodzie składa się z akumulatora, alternatora, rozrusznika, zapłonu, pompy paliwowej i dystrybutora.

Akumulator:

Akumulator jest najważniejszym elementem układu elektrycznego. Jest on odpowiedzialny za uruchomienie samochodu. Jeśli akumulator się rozładuje, wówczas samochód nie ruszy. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy akumulator jest naładowany, czy nie.

Alternator:

Alternator jest drugim ważnym elementem układu elektrycznego. Wytwarza on energię elektryczną. Jeśli alternator nie działa prawidłowo to silnik nie ruszy. Należy więc koniecznie sprawdzić alternator.

Rozrusznik:

Rozrusznik jest odpowiedzialny za uruchomienie silnika. Jest on również nazywany wałem korbowym. Jeśli rozrusznik nie działa prawidłowo, to samochód nie ruszy. Dlatego konieczne jest sprawdzenie rozrusznika.

Zapłon:

Zapłon jest odpowiedzialny za zapłon mieszanki powietrza i paliwa. Mieszanka paliwa i powietrza jest zapalana przez świecę zapłonową. Jeśli zapłon nie działa prawidłowo, to silnik nie ruszy.

Pompa paliwa:

Pompa paliwa jest odpowiedzialna za pompowanie paliwa ze zbiornika do gaźnika. Jeśli pompa paliwa nie działa prawidłowo, silnik nie będzie mógł się uruchomić.

Dystrybutor:

Dystrybutor jest odpowiedzialny za rozprowadzenie iskry do wszystkich cylindrów. Jeśli dystrybutor nie działa prawidłowo, to silnik nie ruszy.

Są to podstawowe funkcje układu elektrycznego.

Naprawa układu elektrycznego w samochodzie:

Oto kilka wskazówek dotyczących naprawy układu elektrycznego w samochodzie.

Sprawdź akumulator:

Akumulator jest najważniejszym elementem układu elektrycznego. Jest on odpowiedzialny za uruchomienie samochodu. Jeśli bateria zgaśnie, wtedy samochód nie ruszy. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy akumulator jest naładowany, czy nie.

Należy uruchomić samochód i posłuchać jego pracy:

Po sprawdzeniu akumulatora, uruchom samochód i posłuchaj go. Dzięki temu będzie można stwierdzić, czy silnik pracuje prawidłowo, czy nie.

Sprawdź rozrusznik:

Rozrusznik jest odpowiedzialny za uruchomienie silnika. Jest on również nazywany wałem korbowym. Jeśli rozrusznik nie działa prawidłowo, to samochód nie ruszy. Tak więc, konieczne jest sprawdzenie rozrusznika.

 

Author: auto-spa-tqs.pl