Stół z krzesłami do kuchni w stylu rustykalnym

Styl rustykalny opanował cały świat już wiele lat temu, jednak dopiero niedawno stał się dużo chętniej stosowany również w mieszkaniach w bloku, nie tylko w tych wiejskich domach. Okazuje się że wnosi on dużo ciepła i przytulności do mieszkania, dlatego bardzo chętnie otaczamy się dodatkami z drewna czy wikliny w ich jasnym naturalnym kolorze. Drewniane meble i dodatki sprawiają, że całe wnętrze wygląda przytulnie i daje wrażenie ciepła i komfortu – dokładnie tak jak pamiętamy to z wakacji u babci na wsi.

Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym

Kuchnia w stylu rustykalnym nie musi oznaczać pieca kaflowego i ograniczonych możliwości przyrządzania posiłków, a wręcz przeciwnie. Może być bardzo nowocześnie urządzona i zaopatrzona we wszystkie niezbędne sprzęty, a jednocześnie otoczona mnóstwem drewnianych, sielskich dodatków, które wprowadzają romantyczny klimat do całego wnętrza i sprawiają, że w kuchni bardzo przyjemnie jest przebywać i przyrządzać posiłki. W kuchni w stylu rustykalnym dominować powinny naturalne kolory, czyli głównie brązy, biele beże i szarości. Bardzo często gospodarze decydują się na solidne meble – stół z krzesłami do kuchni wykonane w rustykalnym stylu, z dbałością o wszelkie detale, z drewna lub płyty meblowej. Mogą to być krzesła drewniane, na których siedziskach umieści się efektowne kolorowe poduszki, lub które ubierze się w ciekawe pokrowce, które będą dopełniały reszty wystroju pomieszczenia, albo krzesła z wikliny czy technorattanu.

Jaki stół i krzesła wybrać?

Urządzając mieszkanie w stylu rustykalnym – jaki stół i krzesła do kuchni należy wybrać? Najlepszym wyborem jest oczywiście stół z litego drewna, jednak takie stoły należą do bardzo drogich. Można więc pokusić się o opcję nieco tańszą, czyli stół wykonany z płyty meblowej w kolorze imitującym idealnie naturalne drewno ze wszystkimi jego niedoskonałościami czyli sękami i słojami. Do takiego stołu idealnie pasować będą różnego rodzaju wiklinowe podkładki pod talerze ale przede wszystkim krzesła wykonane z drewna w otoczeniu naturalnych tkanin.

Author: auto-spa-tqs.pl