Jak zrobić kable rozruchowe do samochodu

Czy szukasz łatwego sposobu, aby Twój samochód działał prawidłowo? Jeśli tak, to nie ma wątpliwości, że potrzebujesz kabli rozruchowych. Te kable są używane do uruchamiania silnika samochodu i można je wykorzystać do innych celów też.

Kable te są bardzo przydatne, ponieważ można ich użyć do uruchomienia samochodu bez ładowania akumulatora. A jeśli planujesz naprawić swój samochód, to te kable mogą być używane do tego samego celu. Ale jeśli nie wiesz, jak zrobić kable rozruchowe, to tutaj są pewne pomocne wskazówki dla Ciebie.

Gdzie je zdobyć?

Jest to dość trudne do zakupu kabli rozrusznika, ponieważ te kable są dostępne w lokalnych sklepach z częściami samochodowymi. Możesz je kupić w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb.

Jak je zrobić?

Ponieważ te kable są wykonane z metalu, trzeba być ostrożnym podczas ich wykonywania. Nie są one bardzo skomplikowane, ale to zajmuje trochę czasu, aby je zrobić. Wszystko czego potrzebujesz to wiertarka i możesz łatwo wykonać kable rozruchowe.

Potrzebne materiały

Do wykonania kabli startowych potrzebujesz wiertła do stali, uchwytu do wiertła, szlifierki kątowej, imadła, młotka i kawałka blachy.

Zacznij od wiercenia

Najpierw wywierć otwór w blasze i zrób otwór o szerokości 1 cala. Następnie umieść blachę nad uchwytem wiertła i ponownie wywierć otwór.

Podłącz przewody

Teraz podłącz dwa miedziane druty do wiertła i uchwytu wiertła. Uchwyt wiertła służy do utrzymania wiertła w stabilnej pozycji, a miedziany drut służy do podłączenia kabla rozrusznika do akumulatora.

Obetnij druty

Teraz przytnij drut do długości 6 cali. Następnie mocno skręć drut. Teraz wytnij drut i podłącz go do zacisków akumulatora.

Wnioski:

Są to proste kroki do wykonania kabli rozruchowych. Jeśli zastosujesz się do tego przewodnika, wtedy będziesz w stanie zrobić własne kable rozruchowe łatwo.

 

Author: auto-spa-tqs.pl