Monitoring samochodów prywatnych – by jeździć bezpieczniej w wakacje

Liczba wypadków na drodze systematycznie wzrasta w okresie wakacyjnym. Większe natężenie ruchu, pośpiech, zmęczenie, nietrzeźwość kierowców – te wszystkie czynniki mają wpływ na rosnącą statystykę kolizji oraz zgonów na drodze. Niestety na nic zdaje się być cała edukacja robiona w tym zakresie, ponieważ z roku na rok wakacje są co raz bardziej niebezpieczne jeśli chodzi o wyruszanie w trasę.

Tendencję tę może zmienić monitoring samochodów prywatnych, który pozwala na zidentyfikowanie, analizę i naprawę najczęstszych błędów na drodze. W innych przypadkach pozwala w ogóle uniknąć nieprzepisowej lub brawurowej jazdy. O tym w jaki sposób monitoring samochodów prywatnych przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, możesz przeczytać w dalszej części artykułu.

Alerty – dzwonek alarmowy dla kierowcy i bliskich

Alerty to ostrzeżenia dla kierowcy i osób upoważnionych, które przychodzą na telefon za pośrednictwem SMS-a, powiadomienia w aplikacji lub wiadomości e-mail. Informują one o potencjalnie niebezpiecznych wydarzeniach na drodze i nie tylko. Sprawdźmy jakie alerty mogą podnieść bezpieczeństwo na drodze w trakcie wakacji.

Alert długiej podróży – nieodłączna część monitoringu samochodów prywatnych

Zmęczenie jest jedną z częstszych przyczyn wypadków podczas wakacji. Kierowcy nie chcą się zatrzymywać na trasie w obawie przed późnym dojazdem w miejsce docelowe. Brak przerw jest dużym błędem! Po kilku godzinach jazdy koncentracja w znacznym stopniu spada, a jeśli dodatkowo jedzie się z dziećmi, może wzrosnąć irytacja wynikająca z ich marudzenia.

Alert długiej podróży idealnie sprawdzi się, jeśli udostępni się go współpasażerom – małżonkowi, przyjaciołom lub rodzicom. Wtedy to oni będą mogli czuwać nad odpowiednim wypoczęciem kierowcy. Żadne wakacje nie są warte ryzyka spowodowania kolizji o czym chętnie przypomni ta funkcja monitoringu samochodu. Kilka minut przerwy, rozprostowanie kości, wypicie kawy – to kilka małych zabiegów, które mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie.

Monitoring samochodu z alertem przekroczenia prędkości

Drugą z najczęstszych przyczyn wypadków w wakacje jest nadmierna prędkość. Pośpiech, który często połączony jest także ze zmęczeniem to mieszanka wybuchowa, z której nie trudno o wypadek. Monitoring samochodu wyposażony w alert przekroczenia prędkości pozwala na odpowiednią reakcję – głównie osób, z którymi jedzie kierowca. Tak, w tym wypadku również warto udostępnić alert komuś bliskiemu, kto też będzie czuwał nad nie łamaniem przepisów. Głos przyjaciela lub członka rodziny jest dużo bardziej skuteczny od wskazówki szybującej w górę po liczniku.

W tym wypadku poza bezpieczeństwem, warto też postawić na bardzo przyziemną kwestię, która przemawia do większości kierowców – ekonomię. Jeżdżenie z nadmierną prędkością spala więcej paliwa, a na dodatek naraża kierującego na mandat. Jeśli więc chcesz dowieźć wszystkich całych i zdrowych, a także zaoszczędzić parę stówek, koniecznie zdejmij nogę z gazu.

Monitoring samochodu prywatnego – również na nieprzewidziane wypadki

Jednak kwestie bezpieczeństwa to nie jedyne co może zaproponować monitoring samochodu podczas wakacji. Jeśli wybieramy się w podróż równie ważne będzie bezpieczeństwo podczas postoju. I tutaj znajdzie się kilka alertów, które mogą pomóc. Jednym z nich jest alert odholowania, gdy ktoś będzie próbował poruszyć Twoje auto na wyłączonym silniku. Innym przykładem jest alert niskiego napięcia lub braku zasilania – zazwyczaj informuje o próbie kradzieży samochodu, a jego strata podczas wakacji, może przynieść wiele komplikacji. Wreszcie, już stricte na wypadek kradzieży, przyda się alert próby zagłuszenia oraz braku prawidłowej pozycji GPS – tutaj już nie ma wątpliwości, że ktoś próbuje ukraść auto, a dzięki alertowi możesz szybko zareagować i powiadomić odpowiednie służby.

Czy więc warto zamontować monitoring GPS w samochodzie prywatnym? Warto. Wzrost bezpieczeństwa Twojego, bliskich oraz samego samochodu zdecydowanie jest tego wart. Już dziś sprawdź ofertę na monitoring auta – to tylko kilkanaście złotych miesięcznie, a może przynieść naprawdę spore korzyści!

Author: auto-spa-tqs.pl