Samochody elektryczne – przyszłość świata?

Jestem pewien, że każdy jest świadomy samochodów elektrycznych i ich znaczenia. Moim zdaniem samochody te całkowicie zmienią sposób, w jaki prowadzimy nasze pojazdy. Jednak samochody elektryczne nigdy nie zastąpią samochodów benzynowych, ponieważ mamy jeszcze długą drogę do przebycia. Samochody elektryczne są trendem i nikt nie wie, kiedy ten trend zaniknie.

Samochody elektryczne są używane przez ostatnie dekady, ale te samochody są używane tylko w celu ładowania baterii, a nie jako samochód. Istnieje kilka firm, które opracowują nowe samochody elektryczne, ale nie wszystkie z nich są udane. Niektóre z firm, które rozwijają samochody elektryczne to Tesla, Honda i Nissan.

Pierwszy samochód elektryczny został wykonany przez Nikola Tesla w 1898 roku, ale zmarł przed uczynieniem go komercyjnie dostępnym. Następnie Henry Ford opracował pierwszy masowo produkowany samochód elektryczny, który został udostępniony w 1899 roku.

Samochody te były początkowo bardzo drogie i trudne do prowadzenia. W dzisiejszych czasach samochody elektryczne są tańsze i łatwiejsze w prowadzeniu. Istnieje wielu producentów, którzy wymyślają nowe samochody elektryczne.

Nikola Tesla w 1887 roku opracował samochód elektryczny o nazwie silnik AC. Samochód ten miał prędkość 30 km na godzinę. Silnik AC nie odniósł sukcesu i później wynaleziono silnik DC. Pierwszy udany samochód elektryczny został stworzony przez amerykańskiego wynalazcę Thomasa Edisona. Jego samochód elektryczny został nazwany jako pojazd elektryczny. Wprowadził on baterię, która mogła pracować przez godzinę.

Jednak jego samochód elektryczny nie był dostępny w handlu i dlatego nie stał się popularny. Po tym, silnik AC został ożywiony i firma “General Motors” opracowała samochód elektryczny, który był sprzedawany jako “Cadillac”.

W 1900 roku pierwszy pojazd elektryczny został skomercjalizowany przez amerykańską firmę “Duryea Motor Company”. Firma ta stworzyła “Duryea”, który był pojazdem trójkołowym.

W 1902 roku amerykańska firma “G.M.” rozpoczęła produkcję pierwszego czterokołowego samochodu elektrycznego. Samochód ten został nazwany “Horsecar”.

W 1905 roku firma “Duryea Motor Company” wymyśliła pięciokołowy samochód nazwany “Wright Flyer”. Był to pierwszy w historii samolot.

W 1907 roku “American Locomotive Company” rozpoczęła produkcję pierwszego pociągu elektrycznego. Nazywała się ona “Orenstein”.

W 1910 roku “Rambler Automobile Company” wyprodukowała pierwszy automobil, który jeździł po torach.

Pierwszy automobil, który jeździł po drogach został stworzony przez “F.L. Stearns Company”. Firma nazwała ten samochód “Runabout”.

Pierwszy samochód napędzany benzyną został wyprodukowany przez amerykańską firmę “F.L. Stearns Company”. Samochód został nazwany jako “Model T”.

 

Author: auto-spa-tqs.pl