Sprzęt do trenowania sztuk walki

Sztuki walki to aktywność fizyczna polegająca na pokonaniu przeciwnika w walce wręcz za pomocą dłoni, nóg, napierania całym ciałem lub z użyciem broni białej. To idealna forma rozwoju fizycznego, psychicznego oraz duchowego, która uczy samokontroli i panowania nad negatywnymi emocjami. Niekiedy błędnie mylimy sztuki walki ze sportami walki. Różnica między nimi jest jednak zauważalna i polega na tym, iż sporty walki stanowią raczej rodzaj widowiska, rozrywki i stawiają głównie na samą rywalizację, podczas gdy sztuki walki zapewniają ponadto głęboki rozwój psycho- fizyczny.
Do rodzajów sztuk walki zaliczamy: walki stojące i parterowe; polegające na zadawaniu ciosów; walki lekko, średnio i pełno kontaktowe oraz wykonywane przy użyciu broni białej lub bez .

Sprzęt i ubiór do sztuk walki

Sztuki walki wymagają od nas przede wszystkim dużej aktywności fizycznej, która powoduje wzmożoną potliwość organizmu. Dlatego też ubranie do treningów musi być odpowiednio dobrane pod względem materiału i przepuszczalności powietrza. Podobnie rzecz ma się z obuwiem, które powinno sięgać nieco powyżej kostki i być wykonane z lekkiego, przewiewnego tworzywa.
Jeśli chodzi o pozostałe akcesoria do sztuk walki https://sportemo.pl/, należy wybierać przede wszystkim takie, które ochronią nasze ciało przed urazami mechanicznymi i będą wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych. Do akcesoriów tych zaliczamy rękawice, ochraniacze, broń białą oraz sprzęt treningowy . Każdy sprzęt i ubiór powinien być dopasowany do konkretnej sztuki walki w taki sposób, aby nie utrudniał nam jej trenowania.

 

Author: auto-spa-tqs.pl